Soszów-Cieślar z Wisły W4

Soszów-Cieślar z Wisły W4

Soszów-Cieślar z Wisły

Soszów-Cieślar z Wisły to kolejna propozycja górskiej trasy rowerowej. Start oraz meta znajduje się w Wiśle-Jawornik. Trasa bez wątpienia przeznaczona dla osób, które posiadają minimalne doświadczenie w jeździe rowerem po górach. Podjazd mocno utwardzony, bez większych luźnych kamieni, za to już zjazd trochę kamienisty. Trasa dosyć krótka, oczywiście ze sporą ilością widoków, oraz punktami gastronomicznymi.

Start Wisła-Jawornik

Samochód udaje mi się zostawić na parkingu koło ronda, skąd rozpoczynam delikatne podjeżdżanie asfaltem. Po około 2,5km odbijamy w lewo i zaczynamy dosyć ostry podjazd, który oczywiście kończy się na szczycie Soszowa. Łącznie pokonujemy dystans 6,5km aby dostać się na pierwszy szczyt.

Soszów-Góra Cieślar

Chwila pauzy, nacieszenie widokami oczu i ruszam w na Górę Cieślar, która oczywiście się na naszej liście najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. Górę Cieślar od Soszowa oddziela dystans 1.5km delikatnego podjazdu i jest to ostatni odcinek do podjechania na naszej górskiej trasie rowerowej z Wisły. Z Góry Cieślar mamy rewelacyjne widoki od Ochodzitej przez Skrzyczne po Klimczok i Błątnią. Natomiast z drugiej strony bardzo dobry widok na pasmo Stożka.

Widok z Góry Cieślar między innymi na Skrzyczne i Malinowską Skałę
Widok z Góry Cieślar między innymi na Skrzyczne i Malinowską Skałę

Zjazd do Wisły

Z Góry Cieślar zjeżdżamy czerwonym szlakiem do przełęczy pod Małym Stożkiem. Tam skręcamy w lewo i rozpoczynamy zjazd żółtym szlakiem. Pierwszy kilometr zjeżdżamy asfaltem z którego szlak odbija lekko w lewo, gdzie czeka na nas ponda kilometr kamienistego szlaku. Pozostała część drogi to asfaltowy odcinek przez Dziechcinkę do centrum Wisły. Ostanie metry dojeżdżamy ścieżką rowerową na parking z którego startowaliśmy.

Trasa rowerowa Soszów-Cieślar z Wisły. Widok na Wielki Stożek
Trasa rowerowa Soszów-Cieślar z Wisły. Bez wątpienia jeden z lepszych widoków na Wielki Stożek

 

Podsumowanie górskiej trasy: Soszów-Cieślar z Wisły

Dystans: 17km

Czas jazdy bez przerw : 2h

Przewyższenie: 500m

Szczyty: Wielki Soszów, Góra Cieślar

Pozostałe Trasy rowerowe Wisła MTB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności