Szybki podjazd rowerem na Cieńków W3

Szybki podjazd rowerem na Cieńków W3

Szybki podjazd rowerem na Cieńków

Szybki podjazd rowerem na Cieńków, to kolejna propozycja trasy MTB w ramach działań Fundacji BR. Trasa bardzo krótka z mocnym podjazdem. Cienków jest jednym z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia rowerem w Beskidzie Śląskim. Nie bez powodu także Cieńków znalazł się na naszej  liście najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. W tyn miejscu widoki bez wątpienia potrafią zrobić wrażenie! Dzisiejsza trasa to oczywiście pętla z podjazdem od Wisły Malinki oraz zjazdem żółtym szlakiem w okolicach wodospadu na Wisełce. Start i parking znajdziemy w okolicach apartamentów Vislov w których mamy kod rabatowy na noclegi-10%.

Wisła wodospad

Startujemy  z parkingu przy żółtym szlaku. Zjeżdżamy do głównej drogi Wisła-Szczyrk i skręcamy w prawo na Malinkę. Następnie jedziemy kilka kilometrów delikatnie asfaltem w górę. Przed przystankiem autobusowym kolejne odbicie w prawo, tym razem już bardzo ostro w górę. Większość podjazdu to asflat, chwilowo przeplatany płytami. Dosyć krótki ale bardzo intensywny podjazd przez bardzo fajną okolicę prowadzący w punkt widokowy. U Góry mamy również punkt gastro, dodatkowo  jak sprzyja nam szczęście to załapiemy się w bacówce na przepyszne wędzone serki.

Szybki podjazd rowerem na Cieńków
Szybki podjazd rowerem na Cieńków
Drzewo na Cieńkowie Beskidy Rowerem
Drzewo na Cieńkowie Beskidy Rowerem

Zjazd do Wisły

Z punktu widokowego pod drzewem na Cieńkowie zjeżdżamy żółtym szlakiem, który biegnie  zgodnie z pętlą Ceińkowską. Zaczynamy delikatnym, bardzo krótkim podjazdem po którym w dalszej części jedziemy szutrową trasą rowerową w dół. Na tym odcinku już nie ma co liczyć na spektakularne widoki, ponieważ praktycznie całość jedziemy lasem. Przy końcówce zjazdu po prawej stronie mijamy skocznię narciarską w Malice im. Adama Małysza.

Jedno z najlepszych miejsc widokowych na Cieńkowie
Jedno z najlepszych miejsc widokowych na Cieńkowie
Podjazd na Cieńków płytami od Wisły Malinki trasa rowerowa
Podjazd na Cieńków płytami od Wisły Malinki trasa rowerowa

Podsumowując trasę : Szybki podjazd rowerem na Cieńków

Sporo asfaltu, spokojnie można by  przejechać rowerem turystycznym, gravel, bardzo widokowa trasa.

Szczegóły z trasy :

Pętla: Wisła

Dystans: 10km.

Czas bez przerw : 1.00h.

Przewyższenie: 320m.

Szczyty: Cieńków

Pozostałe Trasy rowerowe Wisła MTB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności