Trasa rowerowa na górę Cieślar W12

Trasa rowerowa na górę Cieślar W12

Trasa rowerowa na górę Cieślar

Trasa rowerowa na górę Cieślar z Wisły Dziechcinki przez Mały Stożek. Bardzo fajny szlak, dosyć ciężki podjazd z małą ilością wpychania roweru. Góra Cieślar to miejsce które znajduje się na liście najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. 918m n.p.m. to wysokość na jaką wjedziemy górską trasą rowerową prowadzącą przez trzy szczyty, Kobyla 802m, Mały Stożek 843, oraz oczywiście Górę Cieślar 918m.

 

Trasa rowerowa na górę Cieślar widok na Baranią Górę
Trasa rowerowa na Górę Cieślar widok na Baranią Górę i Skrzyczne 

Start Wisła centrum

Trasę rozpoczynamy z parkingu w centrum Wisły skąd kierujemy się w stronę niebieskiego szlaku. Początek klasycznie asfaltem, mocna rozgrzewka i wjeżdżamy w teren. Kolejne kilkaset metrów szlakiem i dojeżdżamy do pierwszej widokowej miejscówki na Siglany. Kolejny kilometr to dosyć ciężki podjazd z krótkim odcinkiem gdzie nie obejdzie się bez wpychania głównie za sprawą kamieni.

Trasa rowerowa na Górę Cieślar, niebieski szlak z Wisły Dziechcinki
Trasa rowerowa na Górę Cieślar, niebieski szlak z Wisły Dziechcinki

Krzakoska Skała

Dalej oczywiście w górę. Dobijamy do drogi wyłożonej płytami i skręcamy w lewo , kilkanaście metrów dalej po lewej stronie mamy kolejną widokową miejscówkę czyli Krzakoską Skałę. Śmiało można powiedzieć że do skały było ciężko, dalej już spokojny podjazd. Za Kobylą ponownie wjeżdżamy na asfalt, którym dobijamy do skrzyżowania z żółtym szlakiem a tym  dojeżdżamy na Mały Stożek.

Widok z Krzakoskiej Skały, górska trasa rowerowa na Górę Cieślar
Widok z Krzakoskiej Skały, górska trasa rowerowa na Górę Cieślar

Mały Stożek i Cieślar

Na Małym Stożku nie ma w sumie nic ciekawego i raczej nie powinien on być celem naszej górskiej trasy. Na przełęczy odbijamy na w prawo i kilkadziesiąt metrów wyżej mamy Górę Cieślar. Za mocnym podjazdem pod Górą Cieślarem warto obrócić się za siebie, bo jest na co. Oczywiście najlepsze widoki mamy dopiero na samej górze. Cieślar 912m n.p.m. to miejscówka na której warto zaplanować odpoczynek.

Trasa rowerowa na górę Cieślar z Wisły Dziechcinki przez Mały Stożek
Nad Cieślarówką widok na Wielki Stożek 

Z Góry Cieślar wstępnie wracamy podobnie jak wspinaliśmy się w górę, czyli pod Małym Stożkiem żółtym szlakiem skręcamy w lewo i ciśniemy asfaltem w dół aż do rozwidlenia szlaków. Tam zaczyna się niebieski szlak który biegnie prosto a my skręcamy lekko w lewo i ciśniemy terenem, żółtym szlakiem w dół. Jeżeli chodzi o zjazd, jest to bardzo fajny szlak. Nie za dużo kamieni, nie za mocne nachylenie. Jedyne czego warto unikać, to zjeżdżanie po deszczach. Żółty szlak praktycznie cały mocno się sączy, a w kilkunastu miejscach zmienia się w strumyk. Dlatego warto planować tą trasę w suche dni, no chyba że ktoś lubi, mokre zjazdy.

Podsumowanie Trasy rowerowej na Górę Cieślar

Bardzo fajna górska trasa rowerowa w Beskidzie Śląskim. Początek trochę ciężki ale praktycznie w całości do podjechania, poza małym odcinkiem gdzie jest sporo kamieni w połączeni z ostrym nachyleniem. Widokowo bardzo fajna trasa z docelową miejscówką z lisy najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim

 

Pętla: Wisła

Dystans: 15km

Czas jazdy bez przerw : 1;30h

Przewyższenie: 500m

Szczyty: Kobyła , Stożek Mały , Góra Cieślar

 

Pozostałe Trasy rowerowe Wisła MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności