Trasa rowerowa na Klimczok z Brennej B4

Trasa rowerowa na Klimczok z Brennej B4

Trasa rowerowa na Klimczok z Brennej

Trasa rowerowa na Klimczok z Brennej to kolejna propozycja z tych, które mogłoby się wydawać, że do łatwych nie należą. Nic bardziej mylnego, podobnie jak górska trasa rowerowa na Skrzyczne, prowadząca na najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim, należy raczej do tych łatwiejszych. Co oczywiście nie oznacza, że się nie zmęczycie lub nie będzie odcinków do przepchania. Bez wątpienia wiele zależy do kondycji.

Brenna przełęcz Karkoszczonka

Start i parking proponuję przy Kościele Jana Chrzciciela. Koniecznie w godzinach poranny, ponieważ po 10.00 może być z tym problem. Ruszamy brzegiem Brennicy w kierunku żółtego szlaku. Po mniej więcej 5km delikatnego podjazd wjeżdżamy w terem i zaczyna się ostry podjazd na Karkoszczokę. Na przełęczy skręcamy w lewo na drogę leśną, między czerwonym a żółtym szlakiem i zaczynamy podjazd na Klimczok. Droga prowadzi mniej więcej równolegle do zielonego szlaku. Po dotarciu do skrzyżowania z niebieskim, skręcamy w lewo, a na kolejnym przecięciu, odbijamy na zielony szlak, którym dojedziemy pod same schronisko na Klimczoku. Chwila zjazdu i kolejny podjazd. Tym razem ścieżką po lewej stronie stoku, którą dojeżdżamy na pierwszy docelowy punkt na naszej trasie rowerowej.

Trasa rowerowa na Klimczok z Brennej
Trasa rowerowa oczywiście na Klimczok z Brennej, droga techniczna

Kilmczok

Chwila odpoczynku na jednym z najwyższych szczytów w okolicy i możemy zacząć zjeżdżanie na miejscówkę na naszej liście, najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim czyli Błatnią. Po drodze przejeżdżamy miedzy inny przez Trzy Kopce 1082m oraz Stołów 1035m. Na Błatniej mamy schronisko. Warto tam odpocząć, ewentualnie dla nie lubiących tłoku w górach, proponuję odpoczynek na sporej hali, która oczywiście znajduje się przed schroniskiem.

Widok na Skrzyczne z podjazdu rowerem na Klimczok
Widok na Skrzyczne z podjazdu rowerem na Klimczok

Zjazd do Brennej

Z Błatniej będziemy zjeżdżać zielonym szlakiem. Jest to klasyczny szlak w Beskidzie Śląskim, przeplatany ubitą drogą, kamieniami a w dolnej części płytami i asfaltem. Na samym dole odbijamy w lewo i zapętlamy naszą górska trasę rowerową na Klimczok z Brennej.

Widok z hali na Błatniej, w tle między innymi Czantoria i Stożek
Widok z hali na Błatniej, w tle między innymi Czantoria i Stożek

Podsumowanie górskiej trasy MTB : na Klimczok z Brennej

Dystans: 22km

Czas jazdy bez przerw : 2;30h

Przewyższenie: 850m

Szczyty:   – Klimczok, Trzy Kopce, Stołów, Błatnia

Pozostałe Trasy rowerowe Brenna MTB

 

1 komentarz

Przejechaliśmy wczoraj z kumplem na eMTB. Epicka traska na półdniowy wyjazd. Świetne widoczki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności