Trasa rowerowa z Ustronia Równica-Trzy Kopce U10

Trasa rowerowa z Ustronia Równica-Trzy Kopce U10

Trasa rowerowa z Ustronia Równica-Trzy Kopce 2

Trasa rowerowa z Ustronia: Równica-Trzy Kopce 2 to bez wątpienia dobra propozycja dla wszystkich, którzy nie boją się beskidzkich kamieni oraz chcą nabrać dodatkowego skila. Na trasie czekają na nas dwa główne szczyty, dwa łatwe podjazdy oraz dwa niełatwe zjazdy.

Start Ustroń

Pierwszy podjazd rozpoczynamy z parkingu przy szkole. Aby dostać się na Równicę musimy a raczej możemy, pokonać 6km asfaltowego podjazdu. Piszę możemy ponieważ, alternatywą jest wjeżdżanie czerwonym szlakiem, który poprowadzony jest mniej więcej równolegle do asfaltu. Przy górnych parkingach mamy spore wypłaszczenie oraz punkty gastro. Moje ulubione miejsce na przerwę to oczywiście te na polanie za karczmą pod szczytem Równicy. Z polany pozostaje nam około 500m do przepchania na szczyt, który położony jest na 884m n.p.m.

Rowerem pod Równicą z widokiem na Czantorie
Rowerem pod Równicą z widokiem na Czantorie

Równica zjazd do Brennej

Na samym szczycie niestety bez rewelacji widokowych, odbijamy w prawo i rozpoczynamy zjeżdżanie granią do zielonego szlaku. Po około 1,5km skręcamy zielonym w lewo i rozpoczynamy zjeżdżanie do doliny Brennej. Początek dosyć łagodny, natomiast szczególnie środkowa część bez wątpienia wymagająca. Zjazd oczywiście kończymy dojazdem do głównej drogi, na której skręcamy w prawo i jedziemy ok 5km w stronę podjazdu na Trzy Kopce Wiślańskie.

Trasa rowerowa z Ustronia Równica-Trzy Kopce 2 Taras restauracji pod Równicą
Trasa rowerowa z Ustronia Równica-Trzy Kopce 2 Taras restauracji pod Równicą

Trzy Kopce Wiślańskie

Podjazd na Trzy Kopce z Brennej należy do jednych z łatwiejszych podjazdów w tym rejonie. Jest łatwy, ale oczywiście sam się nie podjedzie. Na dystansie 5km mamy kilka mniej i bardziej stromych odcinków, w środkowej części bardzo widokową polanę, no i oczywiście na szczycie kolejny punkt widokowy. Na szczycie znajdziemy też punkt gastro.

Równica-Trzy Kopce Wiślańskie trasa mtb rowerowa z Ustronia
Równica-Trzy Kopce Wiślańskie trasa mtb rowerowa z Ustronia

Powrót do Ustronia

Zjazd rozpoczynamy niebieskim szlakiem którym wjeżdżaliśmy, kierujemy się nim do przełęczy na Zakrzosku. Jeżeli ktoś ma już dość kamieni, może skręcić asfaltową drogą w lewo, lub klasycznie pocisnąć czarnym szlakiem przez las. Bardzo fajny zjazd, przy końcu trochę luźnych kamieni, ale zdecydowanie mniej niż na zielonym z Równicy. Szlakiem tak jak asfaltem zjedziemy do tego samego miejsca, czyli doliny Dobki. W dalszej części tasy czeka nas około trzech kilometrów asfaltu do parkingu.

Zachód słońca na Trzech Kopcach rowerem z Ustronia
Zachód słońca na Trzech Kopcach rowerem z Ustronia

Podsumowanie trasy rowerowej z Ustronia: Równica-Trzy Kopce 2

Bardzo fajna zróżnicowana trasa, sporo widoków, sporo odcinków technicznych jak i tych łatwiejszych.

Szczegóły z trasy :

Pętla: Ustroń
Dystans: 26km
Czas jazdy bez przerw : 2;45h
Przewyższenie: 900m
Szczyty: Równica, Trzy  Kopce Wiślańskie

Pozostałe nasze Trasy rowerowe Ustroń MTB

 

2 komentarzy

Trasa ładna, ale o tej porze roku przy zjazdach bardzo ciężka, zwłaszcza dla kogoś kto nie ma doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności