Z Brennej na Klimczok MTB B1

Z Brennej na Klimczok MTB B1

Z Brennej na Klimczok

Z Brennej na Klimczok to jedna z moich ulubionych a zarazem cięższych tras w tym paśmie. Trasa bez wątpienia nie należy do łatwych, ale watro się przemęczyć z uwagi na rewelacyjne widoki. Nie łatwe podjazdy, oraz nie łatwe zjazdy, a w szczególności klasyk czerwony szlak z Klimczoka do przełęczy Karkoszczonki polecany tylko dla koneserów.

 

Brenna-Błatnia

Startujemy z parkingu, przez centrum Brennej kierujemy się w stronę zielonego szlaku. Tam tam czeka na nas ostry podjazd. Łącznie po około 45 minutach ciężkiego kręcenia, dobijamy do czerwonego szlaku i kręcimy na Błatnią. Po drodze mamy schronisko, gdzie możemy nabrać sił na dalszą cześć trasy, chociaż ja wolę na spokojnie, kilkadziesiąt metrów dalej odbijając żółtym szlakiem w prawo halę na Błatniej. Jest to kolejne miejsce z listy najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.

 

Hala na Błatniej Widok na Czantorię , Równicę , Baranią górę . Klimczok Rowerem
Hala na Błatniej widok na między innymi na Czantorię i Równicę

Stołów-Trzy Kopce

Po nabraniu tlenu w płuca możemy jechać dalej, oczywiście żółtym szlakiem przejeżdżając przez kolejne szczyty na naszej trasie. Stołów 1035m n.p.m  oraz Trzy Kopce 1082m n.p.m. Ten odcinek to pomieszane zjazdy, wypłaszczenia i podjazdy. Konkretne podjeżdżanie zaczyna się po zjeździe z Trzech kopców, na ostatni szczyt naszej tary MTB, czyli Klimczok. Jeżeli mamy mocną nogę to na tym odcinku obejdzie się bez pchania roweru, ale naprawdę trzeba się pomęczyć.

czerwony szlak w stronę Karkoszczonki
czerwony szlak w stronę Karkoszczonki

Klimczok

Żółtym szlakiem dojechaliśmy na szczyt. Za nami jakieś 10km drogi, więc warto odpocząć. Następnie zjeżdżamy czarnym, do skrzyżowania szlaków gdzie kręcimy w prawo, a dalej zjeżdżamy czerwonym. Ostro po kamieniach, ale z pięknymi widokami na Skrzyczne w tle. Czerwonym szlakiem z Klimczoka dojeżdżamy do przełęczy Karkoszczonki. Trzeba powiedzieć że nie jest to najłatwiejszy odcinek ale ma swoje uroki.

Zjazd rowerem z Klimczoka widok na Skrzyczne
Zjazd rowerem z Klimczoka na pewno jeden  z lepszych widoków na Skrzyczne

Zjazd do Brennej

Jak już nam wytrzęsło wątrobę na czerwonym szlaku to teraz odbijamy w prawo na żółty i jedziemy kilkaset metrów bardzo gładkim zjazdem. Dalej długim asfaltem przez centrum Brennej i domykamy pętlę pod zielonym szlakiem z którego zaczynaliśmy naszą wyprawę rowerową z Brennej na Klimczok.

Podsumowując górską trasę rowerową z Brennej na Klimczok

Bardzo fajna trasa, kilka odcinków do przepchania, kilka punktów widokowych w tym oczywiście z jednym z najpiękniejszych w Beskidzie Śląskim na hali.

Szczegóły z trasy :

Pętla: Brenna–Brenna.

Dystans: 20km.

Czas bez przerw : 2.10h.

Przewyższenie: 850m.

Pozostałe Trasy rowerowe Brenna MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności