Z Brennej na Trzy Kopce B5

Z Brennej na Trzy Kopce B5

Z Brennej na Trzy Kopce

Z Brennej na Trzy Kopce Wiślańskie to propozycja górskiej trasy rowerowej MTB, która należy do jednych z łatwiejszych. Dystans lekko ponad 10 kilometrów, 350 metrów przewyższenia, to niewiele jeżeli myślimy o górskiej turystyce rowerowej. Dlatego jest to idealne rozwiązanie na jedną z pierwszych tras aby poznać rowerowy klimat w Beskidzie Śląskim. Ponad to Trzy Kopce Wiślańskie to jedno z listy najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim dlatego warto wybrać tą opcję.

Start z Brennej

Startujemy z Brennej a dokładnie doliny Leśnicy. Dojazd do miejsc parkingowych jest dosyć prosty. Z ulicy Wyzwolenie na wysokości stacji crab skręcamy w prawo. Wjeżdżamy na ulicę Leśnica, pięć kilometrów dalej znajduje się odbicie na zielony szlak. Na odcinku tych 5km mamy kilka zatoczek gdzie można zaparkować samochód i rozgrzać nogi zanim dojedziemy do szlaku, gdzie od razu zaczyna się dosyć mocny podjazd.

Zielony szlak na Trzy Kopce Wiślańskie
Zielony szlak na Trzy Kopce Wiślańskie

Zielony szlak na Trzy Kopce Wiślańskie

Zaczynamy podjazd płytami co w Beskidach zawsze wróży ogień w udach, ale nie jest źle. Po kilkudziesięciu metrach robi się łagodniej, z płyt odbijamy lekko w lewo i szutrem powoli kręcimy w górę. Następnie trochę Beskidzkich kamieni i docieramy na pierwsze hale z którym mamy rewelacyjny widok miedzy innymi na Skrzyczne, Malinowską Skałę i Barania Górę a po przeciwnej stronie na Równicę. W dalszej części wjeżdżamy w las który przejeżdżamy dosyć przyjemnie następne 1,5km. Kolejny etap to dobicie do niebieskiego szlaku, skręcamy w lewo. Przed nami ostatni podjazd na docelowe miejsce naszej trasy rowerowej.

 

 Trzy Kopce Wiślańskie trasa rowerowa MTB z Brennej
Trzy Kopce Wiślańskie trasa rowerowa MTB z Brennej

Trzy Kopce Wiślańskie zjazd do Brennej

Na szczycie mamy sporą polanę na której odpoczynek to czysta przyjemność. Poza tym u góry mamy też punkt gastronomiczny, gdzie możemy uzupełnić kalorie. Trzy Kopce Wiślańskie to trójstyk Wisły, Ustronia i Brennej z rewelacyjnym widokiem na zachody słońca. Po odpoczynku możemy wracać, cofamy się wstępnie tą samą drogą. Zjeżdżamy niebieskim szlakiem na Zakrzosek, około 600 metrów za rozwidleniem szlaków ( czarny/niebieski) odbijamy z niebieskiego w prawo i świniorką zjeżdżamy do samego dołu. Górna część trochę szutru, dolna to już asfalt i płyty.

Zachód słońca na Trzech Kopcach Wiślańskich MTB z Brennej
Zachód słońca oczywiście na Trzech Kopcach Wiślańskich MTB z Brennej

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej Z Brennej na Trzy Kopce:

Dystans: 10km

Czas jazdy bez przerw : 1h

Przewyższenie: 350m

Szczyty: Trzy Kopce Wiślańskie

Pozostałe Trasy rowerowe Brenna MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności