Barania Góra rowerem W7

Barania Góra rowerem W7

Barania Góra rowerem

Barania Góra rowerem, czyli trasa rowerowa na drugi najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim 1220m n.p.m. W przeciwieństwie do najwyższego szczytu Skrzycznego, na Baranią nie ma łatwej drogi. Wszystkie trasy rowerowe prowadzące na Baranią Górę bez wątpienia są ciężkie i nie obejdzie się bez wpychania roweru. Jedną z takich opcji jest trasa MTB z Salmopolu.

Start z Salmopolu

Startujemy z parkingu na przełęczy, drogą pożarową delikatnie podjeżdżamy mniej więcej 2.5km. Po tym odcinku odbijamy lekko w lewo gdzie czeka na nas kilkanaście metrów wpychani roweru. Dalej trochę jazdy i znów kawałek stromego podejścia. Bez wątpienia warto, tak docieramy do jednego z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.

Pod Malinowską Skałą jedno z najpiękniejszych miejsc w Wiśle MTB
Pod Malinowską Skałą jedno z najpiękniejszych miejsc w Wiśle MTB

Malinowska Skała

Zanim skręcimy w prawo, polecam odbić w lewo i zrobić przerwę na skale z której rozciągają się rewelacyjne widoki, od Skrzycznego, Babią Górę po Baranią oraz Tatry.  Z Malinowskiej mamy dosyć ciężką przeprawę. W pierwszej kolejności musimy się dostać na Zielony Kopiec, później na Magurkę Wiślańską a docelowo na Baranią. Łącznie jest to sześciokilometrowy odcinek przeplatany zjazdami i wpychaniem roweru w dość ciężkim terenie.

Wschód słońca na Malinowskiej Skale
Wschód słońca na Malinowskiej Skale

Barania Góra

Po około 10km docieramy do celu naszej  górskiej trasy rowerowej na Baranią Górę. W przeciwieństwie do większości szczytów tutaj poza oczywiście widokami, nie możemy liczyć na punkt gastronomiczny. Całe zapasy warto zabrać więc do plecaka. Po krótkiej przerwie i nabraniu sił rozpoczynamy zjeżdżanie.

Barania Góra rowerem, punkt z widokiem na Tatry
Barania Góra rowerem, punkt z widokiem na Tatry

Powrót na Salmopol

Początkowo wracamy tą samą trasą którą wjeżdżaliśmy. Warto się pomęczyć nie tylko ze względu na zebranie doświadczenia, ale główne z uwagi na widoki. Zielony szlak nie bez powodu znalazł się na naszej liście najpiękniejszych szlaków w Beskidzie Śląskim.

Widok z Zielonego Kopca na Baranią Górę MTB Wisła
Widok z Zielonego Kopca na Baranią Górę MTB Wisła

Trasa zmienia się nam na Galwasim czyli szczytem który bardzie przypomina przełęcz, znajduję się między Zielonym Kopcem a Magurką Wiślańską. Tam skręcamy w lewo, zjeżdżamy trochę łagodniejszym terenem do drogi pożarowej. Odbijamy w prawo i spokojnie pożarówką domykamy pętlę na parkingu.

Barania Góra rowerem, droga pożarowa na Salmopol
Barania Góra rowerem, droga pożarowa na Salmopol

 

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej na Baranią Górę:

Pętla: Wisła, Szczyrk

Dystans: 20km

Czas jazdy bez przerw : 3:00h

Przewyższenie: 800m

Szczyty: Gawlast , Zielony Kopiec , Malinowska Skała, Magurka Wiślańska, Barania Góra

Pozostałe nasze Trasy rowerowe Wisła MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności