Kawa i skurcze

Kawa i skurcze

Kawa i skurcze

Kawa ograniczona i skurcze nie przeszkadzają, proste. Od kiedy z dwóch / czterech kaw dziennie ograniczyłem się do jednej bardzo słabej i w sumie nie wiem po co ją piję bo ani ta słaba kawa  na przebudzenie ani na  dodanie sił więc pewnie w niedługim czasie kawa zostanie wyeliminowana całkowicie . Jak ktoś śledził moje poprzednie wpisy wie że miałem dosyć duży problem z skurczami ścięgien i mięśni w nogach.

Dorzuciłem do diety bardzo duże dawki cytrynianu magnezu ( to niby ten najlepiej przyswajalny ) i poprawiło się. Skurcze już nie trwały kilka , kilkanaście minut w zamian tego lekki skurcz który szybko puszczał . Ale końskie dawki tabletek to nie rozwiązanie więc odstawiłem kawę . Często możemy przeczytać że kawa wypłukuje magnez i potas które są elektrolitami odpowiedzialnymi za poprawne  impulsy dla mięśni , kiedy mają się napinać i rozkurczać , a kiedy ich brakuje system zaczyna działać źle , efektem tego mamy skurcze , przynajmniej tak piszą uczeni 😉  , Po odstawianiu kawy zmiana  przyszła bardzo szybko  bo już pierwszego dnia bez kawy po rowerze skurcze były ale bardzo słabe a czym dalej tym obecnie praktycznie nie ma ich wcale . Tak więc jeżeli ktoś ma problemy z skurczami polecam odstawić kawę .

Aktualizacja po sześciu miesiącach :

Kawa i skurcze i rower

Nie wspomniałem wcześniej o jednej ważnej rzeczy , skurcze nie pojawiały się za każdym razem kiedy wychodziłem na rower , a tylko po bardzo ciężkich i długich kilku 5-8 godzinnych trasach typu 60km  , 2000m przewyższenia. Skurcze mięśni w moim przypadku są niczym w porównaniu do skurczy ścięgien które potrafią trwać do kilkunastu minut .  Skurcze były mocne że z bólu nieraz robiło mi się ciemno przed oczami i kręciło się w głowie raz ból był na tyle  przełomowy że w gratisie udało się rozwalić łeb przy omdleniu.

Minęło kilka miesięcy i znów wróciłem do kawy. Trzy dziennie to norma , co prawda ostatnio ze względu na pogodę już tyle nie jeżdżę co latem bo aktualnie mamy grudzień i już takich tras nie robię ale trasa 72km czy  najdłuższa górska 90km w 10 godzin były w okresie kiedy z powrotem wróciłem do kawy a skurcze mięśni znikły co prawda nie do końca ale nie są już rzeźnią którą towarzyszyła po rowerowych wyprawach. Co więc się stało ?

Rozciąganie i rozbijanie mięśni

Po każdej długiej trasie rozbijam mięśnie ud , tak samo jak rozbija się kotlety na obiad 🙂 tak samo rozbijam uda. Druga czynnością to rozciąganie. Raczej nie ma co tu więcej tłumaczyć.  Rozciąganie czworogłowych mięśni ud , to te z przodu. Rozciąganie dwugłowych , to te z tyłu uda. Nie mam pojęcia jak bardzo do tego przykłada się dieta. Na pewno ma ona kluczowy wpływ na cały organizm. Jedno jest pewne sześć miesięcy temu byłem pewny że to kawa jest głównym powodem skurczy. Dał bym sobie za to obciąć rękę , dziś piję kawę a skurczy po długich trasach nie ma*  😉

 

 

POBIERZ ŚLAD TRASY ZE STRAVY

 

Wypożyczalnia rowerów w pobliżu trasy rowerowej w Beskidzie Śląskim

 

Pobierz ślad trasy rowerowej w Beskidzie Śląskim.

 

  

 

dołącz do grupy facebook Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

instagram zdjęcia Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

youtube filmy z tras Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

Strava ślady tras Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

facebook strona Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki roweroej