Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły U7

Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły U7

Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły to jeden z dłuższych asfaltowych podjazdów rowerowych w okolicy. Bez wątpienia jest też jednym z łatwiejszych technicznie. Pętle zaczynamy z parkingu w Ustroniu. Ruszamy ścieżką rowerową, wzdłuż brzegu Wisły. Po około 30 minutach docieramy na ulicę olimpijską gdzie na jej końcu odbijamy w prawo i zaczynamy podjeżdżanie.

 

Ostro w górę na Trzy Kopce z Wisły

Ulicą 11 listopada cały czas jedziemy w górę asfaltem, w międzyczasie ulica zmienia nazwę na Jarzębatą. Zaraz na początku podjazdu mamy też odbicie na żółty szlak, ale nie polecam się tam pchać, ponieważ poza wpychaniem nie ma tam nic ciekawego. Asfaltem wjeżdżamy w górę około 45 minut, po drodze polecam czasem obrócić się za siebie, na trasie mamy sporo punktów widokowych.

Długi asfaltowy podjazd na trasie rowerowej na Trzy Kopce
Bez wątpienia to długi asfaltowy podjazd, na trasie rowerowej na Trzy Kopce

Kamienny

Na ‎ 790m n.p.m wjeżdżamy na szczyt Kamienny. Tam kończy się asfalt i zaczyna ubita droga. Lekkie wypłaszczenie, chwila w dół i ostatnie 10 min. podjazdu na Trzy Kopce Wiślańskie. Jest to kolejne miejsce na naszej liście najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. U góry spore wypłaszczenie oraz punkt gastro gdzie możemy usiąść, zjeść, coś wypić. Po prawej stronie mamy super widok od Baraniej Góry przez Skrzyczne na Klimczok.  Na środku Trzech kopców widok na Brenną oraz pasmo  Czupel – Błatnia – Klimczok.

Jeden z punktów widokowych na Trzech Kopcach Wiślańskich
Jeden z punktów widokowych, oczywiście na Trzech Kopcach Wiślańskich

Powrót z Trzech Kopców Wiślańskich

Zjeżdżamy niebieskim szlakiem do skrzyżowania na Zakrzosku, na wypłaszczeniu odbijamy szlakiem w lewo. Czarny szlak z początku jest bardzo łagodny, za to końcówka to sporo dużych kamieni. Alternatywą omijającą szlak jest przede wszystkim jest zjazd w lewo na Zakrzosku Asfaltem. Obie drogi prowadzą do doliny Dobki z której już mamy prosta drogę do naszej ścieżki rowerowej która leci wzdłuż brzegu Wisły.

 

Podsumowując : Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Bardzo fajna trasa rowerowa prowadząca na jedno z fajniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim, całość oczywiście można podjechać, sporo asfaltu. Trasa dobrze sprawdzająca się zimą.

Szczegóły z trasy :

Pętla: Ustroń – Wisła – Ustroń

Dystans: 18km.

Czas bez przerw : 2.30h.

Przewyższenie: 600m.

Szczyty:  Kamienny , Trzy Kopce Wiślańskie

Pozostałe Trasy rowerowe Ustroń MTB

 

3 komentarzy

Fajna stronie do dobrze opisana. U mnie Równica i Czantoria zaliczona . Takie pytanko jakich hamulców używasz ?
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności