Trzy Kopce Wiślańskie 810m n.p.m.

Trzy Kopce Wiślańskie 810m n.p.m.

Trzy Kopce Wiślańskie 810m n.p.m.

Trzy Kopce Wiślańskie 810m n.p.m. to klasyk na terenie Beskidu Śląskiego. Z rowerowego punktu widzenia, to bez wątpienia szczyt który daję nam bardzo wiele możliwość. Na Trzy Kopce możemy wjechać od strony Wisły, Ustronia oraz Brennej czyli trzech miejscowości w granicach których leży wzgórze. Do wyboru mamy między innymi trasy łatwe, trudne, krótkie oraz długie pętle.

Trzy Kopce Wiślańskie 810m n.p.m.
Trzy Kopce Wiślańskie 810m n.p.m.

Trasy Rowerowe na Trzy Kopce Wiślańskie

Jedna z najłatwiejszych i najkrótszych tras rowerowych na Trzy Kopce Wiślańskie została wytyczona z Brennej. Jest to dziesięciokilometrowa trasa oznaczona jako B5. Bez wątpienia jest to dobra propozycja na rozpoczęcie przygody z Beskidami. Druga propozycja to trasa z Ustronia oznaczona jako U6. Spora ilość asfaltów, ubitych szutrów jak i również klasycznym beskidzkim, kamienistym odcinkiem.  Ciekawą opcją jest też trasa rowerowa na Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły W2. Dosyć mocny pojazd, sporo asfaltu i oczywiście widoków.

Widok zachodzącego słońca. oczywiście z Trzech Kopców Wiślańskich
Widok zachodzącego słońca. oczywiście z Trzech Kopców Wiślańskich

Trasy Rowerowe przez Trzy Kopce Wiślańskie

Jeżeli myślimy o dłuższych trasach rowerowych w Beskidzie Śląskim to bez wątpienia nie możemy opuścić klasyka z Ustronia U13. To górska trasa rowerowa z przebiegająca przez dwa główne szczyty w Ustroniu, czyli Równicę i Trzy Kopce. Druga propozycja konkretnej pętli to trasa B6, bez wątpienia jedna z lepszych tras MTB z Brennej. Trzecia propozycja to konkretna wyprawa 71km i ponad 2km przewyższenia, trasa U8. Ta poprowadzona jest między innymi przez Czantorię, Trzy Kopce i Klimczok.

Zielony szlak z Brennej na Trzy Kopce Wiślańskie
Zielony szlak z Brennej na Trzy Kopce Wiślańskie

Trzy Kopce Wiślańskie MTB

Te kilka zaproponowanych tras, to tak naprawdę kropla w morzu z tego co możemy wyciągnąć z Trzech Kopców Wiślańskich. Przede wszystkim z uwagi na to, że jest to trójstyk Brenny, Wisły i Ustronia. Na Trzy Kopce Wiślańskie mamy trasy dla najmniej zaawansowanych rowerzystów, jak i dla tych bardziej doświadczonych. Na szczycie znajduje się oczywiście punkt gastronomiczny co jest dodatkowym atutem przy planowaniu wycieczki rowerowej. Trzy Kopce Wiślańskie to także szczyt w Beskidzie Śląskim na który można planować wyprawy rowerowe w zimę.

Pozostałe propozycje TRASY MTB

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności