Równica rowerem

Równica rowerem

Równica podjazd rowerem od Ustronia

Równica rowerem do zrobienia jest na kilka możliwości z pewnością jedną z nich jest najbardziej znana asfaltowa droga lecąca równolegle do czerwonego szlaku z początkiem w okolicy Ustronia Polany. Niestety jest to też najnudniejsza z opcji dostania się na górę . Tak w towarzystwie asfaltowej nudy po około czterdziestu minutach jesteśmy w okolicach schroniska pttk.

Droga Asfaltowa na Równicę do Jaszowca
Droga Asfaltowa na Równicę do Jaszowca

Już prawie

Chwila wypłaszczenie i znów ostry podjazd. W tym momencie mamy do wyboru ,  lewą stroną po kamcorch i dalej za  Dworem Skibówki w górę na szczyt Równicy, lub dalej asfaltem prawą stroną  i identycznie za dworem w górę . Jest jeszcze trzecia opcja polecieć niebieskim szlakiem, odbić po chwili w lewo i tam sposobem też dojedziemy na szczyt Równicy. Ja wybieram opcje pierwszą. Dziś jadę na wprost lewą stroną przy ogrodzeniu z karczmy warto obrócić się za siebie ze względu na  fajne widoki . Za Dworem mamy też świetną miejscówkę do obserwacji. Przy dobrej pogodzie można zobaczyć pół świata 🙂 . Po chwili odpoczynku zostało jeszcze chwilę pchania. A dokładnie 5 minut , z pewnością teraz możemy powiedzieć że wjechaliśmy na Równicę rowerem ;).   Niestety tu nie mam co liczyć na jakieś mega widoki aczkolwiek między drzewami widzimy trochę pasma Błatnia-Klimczok i tyle.

Droga Na Równicę rowerem prowadzi nie tylko od Ustronia.

Już tylko w dół

Na szczycie Równicy mamy żółty szlak którym lecimy w lewo. Nie za łatwo nie za trudno ale nienudno , sporo luźnych kamieni , jest w miarę ok. Po lekkim wypłaszczeniu mamy małe rozwidlenie w lewo możemy dokręcić na Lipowski Groń , 5min do szczytu lub dalej zjeżdżać żółtym szlakiem. Od tego momenty mamy chyba najfajniejszy odcinek zjazdu. Trochę kamieni , korzeni , zakrętów . Przy zjeździe musimy uważać , w trzech miejscach mamy dosyć głębokie przekopy odpływowe , gdzie można się wydupcyć. Dojeżdżamy do skrzyżowania  żółtego szlaku z czarnym który prowadzi do centrum Brenny , my dalej lecimy żółtym w dół. Tam już tylko asfaltem kierujemy się w stronę rzeki Wisły gdzie domykamy pętlę.

O Alternatywnych drogach na równicę pisałem tu  Równica rowerem 884 m n.p.m.

 

Podsumowanie

Fajna krótka trasa. Początek z Ustronia trochę nudny ze względu na asfaltowy podjazd ale reszta już fajna . Równica rowerem do polecenia.

 

Miejsca noclegowe niedaleko trasy : Ustroń

 

Wypożyczalnie rowerów w pobliżu :  Ustroń

 

Szczegóły z trasy :

Pętla: Ustroń
Dystans: 25km
Czas jazdy bez przerw : 2;00h
Przewyższenie: 530m
Szczyty: Równica
Opis : Bardzo krótka tras , podjazd asfaltem zjazd szlakiem

 

POBIERZ ŚLAD TRASY ZE STRAVY

 

Wypożyczalnia rowerów w pobliżu trasy rowerowej w Beskidzie Śląskim

 

Pobierz ślad trasy rowerowej w Beskidzie Śląskim.

 

  

 

dołącz do grupy facebook Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

instagram zdjęcia Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

youtube filmy z tras Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

Strava ślady tras Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

facebook strona Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki roweroej

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x